Close

29/04/2014

Pozor na Hacknutý smartfón, môžte prísť o peniaze !!!

Pomalý smartfón a slabá výdrž batérie sú upozornením na to, že čosi nie je v poriadku.

Ak na svojom Androide často skúšate nové aplikácie, nemalo by vás prekvapiť, ak sa stane, že smartfón alebo tablet stratí svižnosť a jeho batéria sa začne rýchlejšie vybíjať. Odborníci na bezpečnosť hovoria, že za tým môžu byť škodlivé kódy určené na mobilné zariadenia.

Útočníci sa snažia využiť mobilné zariadenia na dolovanie bitcoinov aj napriek tomu, že je ich výkon nízky. Odhalených bolo niekoľko aplikácií pracujúcich s tapetami, Google už päť z nich stiahol z repozitára.

„Takýto trend je na vzostupe a s podobnou snahou sa budeme stretávať častejšie,“ upozorňujú na situáciu zástupcovia bezpečnostnej firmy Lookout.

Nie je tomu dávno, čo s podobnými tvrdeniami prišli odborníci z inej bezpečnostnej firmy. Upozornili na škodlivý kód CoinKrypt, ktorý sa zameriava na virtuálne meny Litecoin, Dogecoin a Casinocoin.

Virtuálne meny sú pre útočníkov atraktívne pre svoju anonymnú neadresnosť. Ak sa im podarí do skupiny pospájať tisíce zariadení s rôznou výpočtovou silou, bez akejkoľvek námahy či investície sa im snaha vracia vo forme peňazí.

Atraktívne sú všetky novovznikajúce meny, pri ktorých sa možno k odmene dopočítať rýchlejšie. Princípom všetkých mien je obmedzené množstvo virtuálnych mincí, ktorých dolovateľnosť sa s vyčerpávajúcou zásobou stáva náročnejšou.

Hacom.sk už riešil aj krádež finančných prostriedkov z účtu banky zákazníka, za krádežov bol trojský kôň v smartfóne, ktorý zdetekovala až platená ochrana od ESET. Bezplatné antivírus programy tento trojský kôň neobjavila.

zabezpečenie tabletov a smartfónov

zdroj: sme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *