Close

02/11/2013

Prelomená aktivácia Windows 8.1

Pravidelnou súčasťou uvádzania nových softvérových produktov na trh (a v prípade Microsoftu zvlášť), je aj zverejňovanie rôznych metód, ako obchádzať napríklad aktivácie či zadávanie licenčných čísiel. Výnimku nepredstavuje ani aktualizácia Windows 8.1.

Obchádzanie aktivácie Windows 8.1 bolo realitou už pri predfinálnych zostavách a podľa Neowin.net či Winbeta.org je už niekoľko dní realitou aj pri finálnom zostavení tohto produktu, ktorý je aktualizáciou Windows 8.

Piráti pritom využívajú „populárnu metódu“: pomocou riešenia KMS (Key Management Service). Podobná metóda sa využívala aj k ilegálnemu aktivovaniu systému Windows 8.

KMS pomáha administrátorom, aby nemuseli manuálne aktivovať každú kópiu softvéru na spravovaných systémoch. Štandardne sa pomocou nej aktivujú „volume license“ edície Windows či kancelárskeho balíka Office. Súčasťou tejto pirátskej metódy je aj využitie falošného KMS servera, ktorý sa inak využíva pri aktivovaní licencie.

Súčasným používateľom Windows 8/RT sa však aktualizácia ponúka bezplatne prostredníctvom obchodu Windows Store. Dá sa tiež zakúpiť ako krabicový produkt v obchodoch. Aktualizácia sa všeobecne ponúka od 18. októbra.

zdroj: zive

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *