Close

27/11/2013

Prvý Chromebook s dotykovým displejom od ACERu

Spoločnosť Acer, známa hlavne výrobou notebookov, v utorok oznámila Chromebook C720P. Bude to zároveň prvý dotykový Chromebook na trhu.
C720P je 1,98cm hrubý a váži iba 1,35kg. ComfyView HD LED dotykový displej má 11,6-palcovú uhlopriečku s rozlíšením 1366x768px. Srdcom prístroja je CPU od Intelu, konkrétne sa jedná o Celeron 2955U s taktom 1,4GHz. Nejde o žiadneho trhača asfaltu, avšak aspoň ide o čip založený na modernej Haswell architektúre.  RAM má kapacitu 2GB. Zariadenie v sebe ukrýva ešte SSD disk o veľkosti 32GB. Ten umožňuje operačnému systému nabootovať za 7 sekúnd.
Chromebook môže na pripojenie k sieti využiť služby Wi-Fi, presnejšie štandardy a/b/g/n. Okrem toho môžete využiť aj USB 2.0, USB 3.0, HDMI porty a slot pre SD karty. Ak by vám kapacita SSD nepostačovala k dispozícií je cloudové úložisko Google Drive, ktoré vám poskytne až 100GB priestoru zdarma po dobu dvoch rokov.Batéria dokáže poháňať prístroj 7,5hodín. Operačný systém vyplýva z názvu. Je ním Chrome OS.
Cena je stanovená na 300 dolárov za základný model, pričom C720P Chromebook bude dostupný v rozličných konfiguráciách. Dostupný bude začiatkom decembra cez Acer Store, Amazon alebo Best Buy.
acer_chromebook_dotykovy_displej acer_chromebook_hacom_skacer_chromebook_predaj_pocitacov_zilina_hacom_sk
zdroj: pc

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *