Close

05/01/2016

Samsung prinesie nový prenosný SSD disk s kapacitou až 2TB

Kórejsky gigant, Samsung, odštartoval minulý rok vo veľkom štýle, keď predstavil svoj prvý prenosný SSD disk pod názvom Portable SSD T1. Tento rok nenechali vývojári nič na náhodu, a už budúci mesiac sa môžeme tešiť na vylepšeného nasledovníka.

samsung_portable_SSD_T3_2TB_disk_3.0_3

Nový model T3 bude dosť podobný svojmu predchodcovi vo viacerých aspektoch. Podobne ako model T1, bude aj T3 disponovať spoľahlivou V-NAND pamäťou od Samsungu. Rýchlosti zápisu a čítania by mali byť schopné dosiahnuť hodnotu 450MB/s, a aj napriek tomu, že model T3 bude mať väčšie rozmery a mal by byť o niečo ťažší (celková váha je 51 gramov) ako T1, naďalej nebude problém ho jednoducho vziať do vrecka a použiť kedykoľvek bude potrebné.

Pravdepodobne najväčšou zmenou je rozšírenie portfólia o disk s vyššou kapacitou. Kým model T1 je dostupný v troch verziách 250 GB, 500 GB a 1 TB, najnovší produkt sa rozrastie o disk s kapacitou až 2 TB. Na pripojenie SSD disku k počítačom, smartfónom alebo tabletom je možné využiť USB 3.1 (Gen.1, 5Gbps) Type C konektor so spätnou kompatibilitou s USB 3.0, 2.0. Vývojári mysleli aj na bezpečnosť uložených údajov, a disk je možné zaheslovať a ochrániť pomocou hardvérového šifrovania (AES 256-bit).

Samsung Portable SSD T3 by mal byť dostupný v USA, Kórei, Číne a na niekoľkých európskych trhoch už budúci mesiac, no stále nie sú známe konečné ceny, za ktoré si budú užívatelia môcť tieto zariadenia kúpiť. Je však viac ako pravdepodobné, že budú musieť siahnuť poriadne hlboko do vrecka, hlavne ak budú mať záujem o modely s vyššou kapacitou.

zdroj: pc.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *