Close

12/08/2013

SAT: Nové stanice v platforme SKYLINK, CT art a CT :D

Satelitná platforma Skylink dnes začala šírenia novej programovej pozície pre chystaný dvojkanál ČT: D (Déčko) a ČT art. Nová pozícia sa vysiela v multiplexe spolu s ostatnými SD programy Českej televízie. Pozícia ČT: D / ČT art v súčasnosti obsahuje testovacie obrazec – farebné pruhy.

ČT: D (tzv. Déčko) a ČT art sú dva nové programové okruhy verejnoprávnej Českej televízie (ČT), ktoré začne vysielať 31.8.2013. Cez deň od 6:00 do 20:00 hodín bude vysielať detský kanál ČT: D a vo 20:00 hodín začne na pozícii decká vysielať kultúrne kanál ČT art.

Programová pozícia ČT: D / ČT art je od počiatku zakódovaná dvojicou systémov podmieneného prístupu CryptoWorks a Irdeto, ktoré patrí len novým prístupovým Irdeto a ICE kartám Skylink. Majitelia starších CryptoWorks a to Skylink aj CS Link majú smolu – program pre tieto karty nebude zrejme dostupný. Nezapájanie starších kryptovacej systémov súvisí s plánom prevádzkovateľa postupne ukončiť prevádzku starších systémov CryptoWorks a nahradiť ich spomínanými Irdeto a ICE kartami Skylink.

logo ČT využíva v satelitnej distribúcii svoju 30 MHz kapacitu v DVB-S multiplexu na satelite Astra 3B. Je to dostatočná kapacita pre zaradenie ďalšie stanice.

technické parametre:

satelit: Astra 3B (23,5 ° E)
kmitočet: 12,525 GHz
polarizácia: vertikálna
SR: 27500
FEC: 3/4
norma: DVB-S
modulácia: QPSK

Záujemcovia o nové programy ČT: D a ČT art so staršími kartami CS Link a Skylink tak budú musieť vykonať výmenu prístupové karty za novšie. Luxemburská mediálna skupina M7 Group, vlastník platforiem Skylink a CS Link, nedávno predĺžil výhodnú ponuku na výmenu starej karty. Divák tak môže popri širšej ponuky programov získať dočasne aj bonusový platený balík (Mini).

zdroj: parabola

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *