Close

25/02/2013

SAT: Slovak Sport TV pripravuje druhý športový program, ktorý by mal byť neplatený

Nový program Slovenského Sport.TV 2 by mal odštartovať najneskôr do 1. septembra a sľubuje nekódované vysielanie na satelite

Druhý športový kanál chce ešte v tomto roku spustil prevádzkovateľ slovenskom športové stanice Slovenského Sport.TV, nitrianska spoločnosť Slovenská Sport. Servera Živé.sk to potvrdil riaditeľ Slovenského Sport.TV Róbert Greguš s tým, že plánovaný Slovenská Sport.TV 2 by mal byť na rozdiel od prvého športového kanála neplatený a na satelite bude vysielať voľne. „Bude to free-to-air stanice,“ povedal Greguš, bez toho, aby upresnil obsah chystaného programu.

Platený kanál Slovenská Sport.TV sa zameriava predovšetkým na športy so slovenskou účasťou a nadväzuje tak na niekdajšie verejnoprávny kanál Trojka, ktorý pred časom ukončil z finančných dôvodov vysielania. Slovenských Sport.TV 2 by mal odštartovať v priebehu niekoľkých málo mesiacov, podľa Greguše najneskôr do tohtoročného 1. septembra. Na satelite by mal byť dostupný v kompresnom štandarde MPEG-4, naladí ho teda diváci s HD set-top-boxy a modernými televízormi so satelitnými tunermi.

Zdroj:digizone

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *