Close

26/04/2016

Skylink : Nova Cinema , TV Fanda koniec v SD , prelaďte na HD

V súlade s posledným oznámením bola 25.4.2016 na satelite Astra 3B ukončená stará distribúcie programov TV Fanda a Nova Cinema v SD rozlíšení . Zákazníci operátora Skylink môžu sledovať stanice Nova Cinema HD a Fanda HD v technicky dokonalejším prenosu.

Fanda HD a Nova Cinema HD vysielajú rovnaký program ako ich pôvodné mutácie v SD rozlíšení . Líšia sa technickou kvalitou prenosu .

vid foto upozornenia:

SKylink_fanda_ukoncenie

Programy Nova Cinema a TV Fanda mali v SD rozlíšení skončiť už 30.9.2015. Pôvodná distribúcia bola o 6 mesiacov predĺžená a mala teda skončiť k 31.3.2016. Termín vypnutie SD bol ale opäť odložený o zhruba 3 týždne. Operátor najväčšie česko-slovenské platformy Skylink odklad vysvetlil nedostatkom satelitných HD prijímačov na slovenskom trhu. Divákom preto ponúkol poslednú šancu na obstaranie prijímača nového, ktorý bude podporovať DVB-S2 a HD a ideálne pôjde o Skylink Ready box, ktorý zabezpečí bezproblémový príjem programov a služieb operátora s funkciou FastScan – jednoduchým spôsobom doladenie nových programov a prípadným preladením staníc, ak dôjde k presunu programu / -ov na iné vysielacej parametre.

Vlastník satelitnej platformy Skylink, luxemburská mediálna skupina M7 Group, dlhodobo upozorňuje na postupný útlm programov v starom formáte MPEG-2 a nahradzovaním distribúcie v efektívnejšom formáte MPEG-4. Najpopulárnejšie programy bude prevádzkovateľ poskytovať v HD rozlíšení, ostatné v SD. A práve Nova Cinema a TV Fanda patrí do prvej spomínanej skupiny staníc.

Majitelia HD boxov si môžu Nova Cinema HD a Fanda HD naladiť z frekvencie 11 876 MHz, pokiaľ tak ešte neurobili. Užívatelia Skylink Ready boxov nájdu programy na pozíciách 32 a 33 (8 a 9 v ČR).

Na pôvodných pozíciách Nova Cinema a Fanda je aktuálne dostupný už len oznam o preladení na HD verzie.

Technické parametre pre príjem Nova Cinema HD a Fanda HD:
Družica: ASTRA 3B (23,5°E)
Frekvencia: 11 876 MHz
Polarizácia: Horizontálna
FEC: 3/4
SR: 29900
Norma: DVB-S2
Modulácia: 8PSK
Kódovanie: Áno

zdroj:parabola.cz a satelitnatv.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *