Close

21/04/2016

Skylink zaradil nový program INTV do ponuky

Nová slovenská celoplošná televízia INTV sa nachádza aj na SKYLINKu. K aktualizácii došlo v utorok 19. apríla 2016. Pre slovenských užívateľov je program dostupný na programovej pozícii číslo 13, v zozname pre českých zákazníkov sa nachádza na pozícii 56. Pokiaľ sa ešte vo vašom zozname program nenachádza, odporúčame Vám reštartovať box.
Po pridaní INTV do zoznamu FastScan tak už nemusia majitelia Skylink Ready boxov, so zapnutou funkciou automatického dolaďovania programov, ladiť novú televíziu manuálne. Navyše nevýhoda pri manuálnom ladení je, že sa všetky programy zoraďujú od pozície štyri tisíc a vyššie.

INTV vysiela prostredníctvom družice Astra 3B (23,5°E) z frekvencie 12 207 MHz. Signál je šírený voľne v kompresnom formáte MPEG-4, pre príjem tak nie je potrebná dekódovacia karta. Nová televízia chce ponúkať divákom okrem spravodajských a publicistických programov aj dokumenty, filmy, seriály ako aj kultúrne a detské programy. V súčastnosti vysiela len niekoľko hodín denne. Celodenné vysielanie chce spustiť na jeseň tohto roku.

Technické parametre pre príjem INTV zo satelitu Astra 3B (23,5°E):
Družica: ASTRA 3B (23,5°E)
Frekvencia: 12 207 MHz
Polarizácia: Vertikálna
FEC: 5/6
SR: 27500
Norma: DVB-S2
Modulácia: 8PSK
Názov: INTV

zdroj:satelitnatv.sk a Skylink.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *