Close

16/11/2013

Sony Playstation 4 v európe už 29. novembra

Predošlá generácia PS3 bola uvedená na trh taktiež v novembri, ale v roku 2006. Po siedmich rokoch sa fanúšikovia tejto hernej konzoly dočkali pokračovateľa – PlayStation 4.
Konečne sme sa teda dnes dočkali. I keď nie tak celkom náš región, nakoľko nová konzola vyšla zatiaľ iba v USA. Vydanie v Európe má Sony naplánované na 29. novembra. Niektorí užívatelia už stihli zaznamenať problém s novou konzolou.
PS4 obsahuje 8-jadrový, 64-bitový CPU architektúry Jaguar od AMD. GPU AMD Radeon má k dispozícií 18 výpočtových blokov, ktoré sú schopné podať výpočtový výkon 1,84TFlops. RAM pamäť má kapacitu 8GB. HDD je v základe 500GB, avšak je možný jeho upgrade. Konektivitu zahŕňa Ethernet, Wi-Fi 802.11b/g/n, Bluetooth 2.1, USB 3.0, HDMI a AUX.
sony_play_station_4_konzola
Sony tvrdí, že pre PS4 bude do konca roka dostupných 33 herných titulov, z čoho15 z nich budú Blu-ray tituly od SCE World Studio. Zvyšok je tvorený titulmi na stiahnutie. Sony ich volá „launch frame“, čo znamená, že nie všetky z nich sú dostupné počnúc dneskajškom, avšak mali by byť v priebehu šiestich týždňov. Tu je kompletný zoznam hier, ktoré môžete očakávať v priebehu mesiaca a pol: NBA 2K14, Call of Duty: Ghosts, Skylanders Swap Force, Need for Speed: Rivals, Battlefield 4, Madden 25, FIFA 14, NBA Live, Killzone: Shadow Fall, #DRIVECLUB, Knack, Assassins Creed IV: Black Flag, Watch_Dogs, Just Dance 2014, LEGO Marvel Superheroes, Basement Crawl, Pool Nation Extreme, Contrast, Warframe, Pinball Arcade, War Thunder, N++, Minecraft, DC Universe, Planetside 2, Counterspy, ResoGun, Flower, Doki-Doki Universe, Hohokum, Tiny Brains, Super Motherload, Blacklight.
Nová konzola podporuje Twitch, čo je streamovacia video platforma, ktorá umožní hráčom vysielať ich gameplay na ich Twitch kanál v reálnom čase. Stačí na to iba stlačiť tlačidlo zdieľania na bezdrôtovom DualShock 4 ovládači.
Keď už je reč o ovládači, ten prichádza v nových farebných kombináciách. Dominantnou farbou je čierna, ale ako druhá farba môže byť červená či modrá. DualShock 4 bude dostupný neskôr tento rok za cenu 59,99USD.
Cena konzoly je stanovená na 399 dolárov. Konkurenčný Xbox One vychádza o týždeň.
zdroj: pc, tomshardware, cnbc

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *