Close

06/11/2015

Technická podpora HP a Dell neodporúča užívateľom Win10

Či už používate notebook alebo desktop, určite máte skúsenosti s oznámeniami o aktualizácii na operačný systém Windows 10. Mnoho z nás využilo aj možnosť bezplatného prechodu z predošlých verzií Windows 7/8/8.1. Tento krok sa však nepozdáva ľuďom z technickej podpory výrobcov počítačov.

Minimálne hovoríme o spoločnostiach HP a Dell. Stránka Laptop uskutočnila prieskum technickej podpory a v prípade spomínaných dvoch spoločností dostala odporúčanie neinštalovať najnovší operačný systém od Microsoftu, prípadne vrátiť sa k starším verziám. Celkovo nemajú problém s OS Windows 10, ich primárnym cieľom je však opraviť počítač zákazníka, čo v niektorých prípadoch môže znamenať aj návrat k predošlému OS.

dell_windows_10_upgrade_support

Hlavným dôvodom je praktickosť riešenia. Každý kto niekedy pracoval na podpore zákazníkov vám potvrdí, že pracovníci sú špecializovaní na určitý druh produktu z daného dôvodu. V niektorých prípadoch je naozaj ťažké garantovať plnú funkčnosť produktu s najnovšími verziami softvéru (v tomto prípade operačného systému), pre ktoré neboli vôbec navrhované.

Výrobcovia počítačov tak musia spraviť ďalší krok a začať poskytovať plnohodnotnú podporu aj pre Windows 10, lebo by im neustále pribúdalo číslo zmätených zákazníkov, ktorí by si nevedeli rady.

zdroj: pc.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *