Close

11/09/2012

Testovací Office 2013 si už stiahli milióny

Microsoft sa prostredníctvom tlačovej správy pochválil, že používatelia, resp. testeri majú veľký záujem o jeho produkt „Office 2013“. Hoci nezverejnil presné čísla, verejnú testovaciu zostavu „Customer Preview“ si už stiahli „milióny ľudí“. Spoločnosť pritom spotrebiteľský náhľad nového Office uvoľnila 16. júla.

Firma zároveň k tlačovej správe pripojila prezentáciu, ktorá predstavuje kľúčové novinky balíka. Napríklad priame prepojenie na službu SkyDrive či možnosť otvárania i úpravy PDF dokumentov. Veľký priestor tiež dostane podpora dotykového ovládania.

Špeciálna verzia Office 2012 má byť súčasťou platformy Windows RT vrátane vlastných tabletov Surface. Ide o špeciálnu verziu Windows, ktorá je natívne určená pre procesory s architektúrou ARM.

Samotná finálna verzia Office 2013 sa zrejme objaví v prvom kvartáli budúceho roka.

Dá sa vyskúšať, no bez Windows Vista či XP

Kancelársky balík novej generácie sa dá zároveň otestovať „na vlastnej koži“. Microsoft totiž – ako bolo sľubované – uvoľnil verejnú testovaciu zostavu spomínaného produktu. Pri jeho názve sa niesol v znamení zmien, ktoré učinil už pri Windows 8. Balík je tak známy ako „Customer Preview“.

K jeho inštalácii a spusteniu potrebujeme na dnešné pomery pomerne bežný počítač. Microsoft uvádza medzi hardvérovými požiadavkami procesor s taktom aspoň 1 GHz (x86/x64 s inštrukčnou sadou SSE2), 1 GB RAM (pre 32 bitov) alebo 2 GB operačnej pamäte (64 bitov), grafiku podporujúcu aspoň DirectX 10 a 3,5 GB voľného priestoru na pevnom disku.

Požiadavky na systém však majú svoj veľký háčik: podporované platformy. Spoločnosť totiž uvádza, že potrebujeme disponovať počítačom aspoň so systémom Windows 7 (alebo novším), pričom sú podporované 32 aj 64-bitové prevedenia. Prípadne Windows 2008 R2. V prípade Windows 8 je potrebné využívať zostavenie Release Preview. Náhľad novej generácie Office nie je možné nainštalovať na systémoch s Windows XP ani Vista. Dá sa teda očakávať, že zhodné požiadavky na počítač bude klásť aj finálny produkt.

Spoločnosť zatiaľ nezverejnila, kedy by mal byť balík oficiálne uvedený na trh. Nemalo by to však byť skôr, ako koncom tohto kalendárneho roka. Zrejme sa objaví až budúci rok. Microsoft zároveň prisľúbil, že zverejní ešte podrobnejšie informácie k jednotlivým predplatným (vrátane cien) na jeseň tohto roka.

testovacia zostava

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *