Close

03/11/2015

Tieto technologické darčeky už nie sú v móde

Trendy v technológiách sa rýchlo menia a spolu s nimi odchádzajú do histórie aj niektoré špecifické zariadenia. Prinášame výber tých, ktoré už boli prekonané a dnes ich už nemá zmysel kupovať ako darček pod stromček.

Hudobný prehrávač

Správanie používateľov sa zásadne zmenilo a klasické hudobné prehrávače MP3 súborov už nie sú v kurze. Ich úlohu takmer výhradne prevzali mobilné telefóny, ktoré dokážu ponúknuť prehrávanie v porovnateľnej kvalite. Často vďaka pripojeniu na internet zvládnu aj niečo navyše. Tiež spôsoby distribúcie hudby sa menia a stále viac sa do popredia derú možnosti legálneho streamovania cez internet, ktoré už nie je v silách väčšiny prehrávačov.

Čítačka elektronických kníh

Elektronickým knihám a ich špeciálnym čítačkám bola ešte pred pár rokmi predpovedaná veľká budúcnosť. Čas ale ukázal, klasické knihy zo scény odísť nechcú a na Slovensku to s nástupom elektronických kníh nie je také horúce. Tí, čo si v očakávaní väčšieho apetítu po knihách čítačku kúpili, ostali sklamaní a na mnohé z nich iba padá prach alebo plnia stránky internetových bazárov. Prax ukázala, že užitočnejším pomocníkom bežných dní sú tablety.

Tablety sú univerzálnejšími pomocníkmi než čítačky elektronických kníh. Pre väčšinu ľudí budú vhodnejším darčekom – najmä ak vyberiete model s kvalitným displejom s rovnomerným podsvietením a schopnosťou dobre tieniť čiernu farbu

Tablety sú univerzálnejšími pomocníkmi než čítačky elektronických kníh. Pre väčšinu ľudí budú vhodnejším darčekom – najmä ak vyberiete model s kvalitným displejom s rovnomerným podsvietením a schopnosťou dobre tieniť čiernu farbu

Prenosná herná konzola

Prenosné herné konzoly ako GameBoy od Nintenda či PlayStation Portable od Sony boli v minulosti mimoriadne populárne a dá sa povedať, že na nich vyrástla celá jedna generácia hráčov. Ich najnovšie verzie ešte stále možno nájsť na pultoch predajní, záujem o ne ale opadol. Mobilné hranie sa dnes už prenieslo na smartfóny a najmä tablety. Oveľa lepšou voľbou tak bude herný tablet, alebo poukaz na stiahnutie hier z internetového obchodu.

Pomalé USB kľúče

Z USB kľúčov sa stal jednorazový spotrebný tovar. Často sa na nich distribuuje softvér, rozdávajú sa na prezentáciách či školeniach a väčšine ľudí sa doma iba hromadia. Problém je, že drvivá väčšina týchto kľúčov je pomalá a hocako veľká je ich kapacita, v praxi sú iba málo použiteľné. Preto sa podarovanie len tak nejakého USB kľúča ľahko môže zmeniť na ďalší z nešťastných darčekov.

zdroj: zive.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *