Close

22/02/2016

Toto bude prvý smartfón so 6GB RAM

Smartfón Xplay 5 čínskeho výrobcu Vivo bude zrejme prvým, ktorý ponesie až 6GB RAM. Ale prečo?

Spoločnosť Vivo a jej smartfóny nepatria našincom medzi najzvučnejšie značky ako Apple, Samsung, LG a podobne. Táto čínska firma je však na domácom trhu pomerne obľúbená a podobne ako iní čínski výrobcovia, aj Vivo prináša zaujímavé smartfóny za atraktívne ceny.

vivo_xplay_s5_smartfon_6gb_RAM_apple_samungNepochybne zaujímavým bude aj model Xplay 5, o ktorom sa už dlhšie šepkalo, že ponesie ako prvý smartfón na svete obrovskú kapacitu operačnej pamäte až 6GB. Zvesti boli teraz potvrdené priamo spoločnosťou a smartfón tak skutočne bude mať 6GB RAM. Tieto pamäťové čipy budú zrejme od Samsungu, ktorý v jeseni 2015 začal masovú produkciou svojich LPDDR4 6GB RAM.

Procesorom bude Snapdragon 820 takže z hľadiska hardvéru bude smartfón predstavovať absolútnu špičku konkurujúcu novým Galaxy S7 či LG G5. Pocitia však používatelia skutočný prínos 6GB v podobe perfektne svižného multitaskingu? Android, zvlášť s nadstavbami od výrobcov je známy práve tým, že má problémy s plynulosťou aj pri vyšších kapacitách RAM. Druhá otázka je, či má vôbec zmysel vybavovať telefón takým množstvom RAM a či nebude polovica drvivú väčšinu času zívať prázdnotou. 6GB RAM je tak najmä číslo, ktoré má plniť marketingový účel a lákať zákazníkov. Niektoré zdroje naznačujú, že by Vivo využilo štedrú RAM na to, aby jej určitú časť pridelilo grafickej časti, to však nie je vôbec isté.

 

 

 

Smartfón Xplay 5 bude predstavený už 1. marca. O cene nepadlo ani slovo.

zdroj: pc.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *