Close

09/07/2015

Towercom spúšťa novú bezplatnú satelitnú platformu Voľná telka

Spoločnosť Towercom spustí oficiálne dnes prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti TowerHome, ktorá prevádzkuje Plustelku, novú bezplatnú satelitnú platformu s názvom Voľná telka pre príjem slovenských programov prostredníctvom družice Astra 3B (23,5°E).

Voľná telka obohatí slovenský televízny trh o nové univerzálne riešenie príjmu televíznych staníc prostredníctvom antény ako aj satelitu. Oficiálnemu spusteniu má dôjsť dnes 9. júla 2015. „Vždy sa snažíme spolu s vysielateľmi nájsť spôsob ako sprístupniť televízne vysielanie čo najširšiemu okruhu divákov. Sme radi, že môžeme opäť aj satelitným divákom – podobne ako divákom terestriálnej platformy DVB-T cez anténu – prinášať zábavu v podobe ich obľúbených televíznych kanálov“ povedal Roman Fischer, generálny riaditeľ spoločnosti Towercom, zástupca poskytovateľa prístupu k vysielaniu programových služieb.

Je výlučne na rozhodnutí vysielateľa, či svoju programovú ponuku sprístupní aj prostredníctvom
voľne dostupných platforiem. TV programy v ponuke Voľnej telky sprístupňujeme v rámci platnej legislatívy a transparentne bez navýšenia nákladov či vytvárania poplatkov s rôznymi názvami
“ povedal Roman Fischer. „Aktuálne Voľnú telku prijíma takmer tretina slovenských domácností a budeme radi, ak sa počet spokojných divákov bude rozširovať“ dodal na záver.Prístupová karta Voľná telka sa zároveň stáva technickým prostriedkom pre prístup k obsahovým službám (TV kanálov) šírených prostredníctvom platformy Plustelka, prevádzkovaných spoločnosťou Towerhome, a.s. formou retransmisie. Všetky prístupové zariadenia Plustelky, ktoré sú aktuálne v predaji (dekódovacie karty), sa stávajú automaticky multiplatformovým prístupovým zariadením pre Voľnú telku aj Plustelku. Nová satelitná platforma tak bude používať kódovací systém Irdeto a jej maloobchodná cena je 29,9 € s DPH. Už v tejto chvíli je ju možné zakúpiť u všetkých predajcov satelitnej a anténnej techniky.

Do distribučnej siete budú uvoľnené aj nové prístupové Irdeto karty s logom Voľná telka, ktoré môžu zákazníci využívať na príjem Voľnej telky a keď sa rozhodnú, tak aj na základe registrácie a uzatvorenej zmluvy so spoločnosťou Towerhome, a.s. aj na príjem extra programov Plustelky cez anténu.

Programová ponuka Voľnej telky cez satelit
Jednotka, Dvojka, TV JOJ, JOJ Plus, Wau + voľne šírené programy prostredníctvom satelitu. Zo slovenských a českých môžeme spomenúť TA3, TV Lux, Šlágr TV, ČT24, Óčko, TV 8, TV NOE, regionálnitelevize.cz, Relax Pohoda, Rebel či TV Regina. V blízkej dobe zároveň plánuje Towercom rozšíriť ponuku Voľnej telky na satelite aj o platený balík programov.

 

zdroj:Tawercom a satelitnatv.sk

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *