Close

30/04/2013

TV: Plustelka ponukne 3 neplatené a 9 platených programov

Nová digitálna platforma Plustelka, ktorá bude dostupná oficiálne od 1. mája 2013 v rámci štvrtého terestriálneho multiplexu ponúkne tri neplatené televízne programy ČT1, ČT2 a TV LUX, ako aj deväť platených programov Eurosport, Eurosport 2, Film+, Viasat Explorer, Viasat History, Viasat Nature, Nickelodeon, MusicBox a Spice za 5,99 eur mesačne a to bez akýchkoľvek záväzkov. Všetky programy z ponuky Plustelky (aj neplatené) budú samozrejme kódované systémom IRDETO.

Plustelka tak doplní súčasnú bezplatnú nekódovanú ponuku televíznych programov Jednotka, Jednotka HD, Dvojka, JOJ, Plus, Markíza, Doma a WAU, ktoré je možné prijímať aktuálne cez DVB-T. Ponuka nekódovaných programov dostupných v DVB-T sa plánuje ešte rozšíriť aj o ďalšie zaujímavé programy, ktoré budú súčasťou prvého terestriálneho multiplexu, v ktorom vysiela aktuálne iba televízia WAU.

Pre príjem programov Plustelky bude nutné si zakúpiť zariadenie (set-top-box či CAM modul) priamo na oficiálnom webe Plustelky, poprípade u vybraných predajcov po celom Slovensku.

Spoločnosť Towerhome, ktorá bude novú platformu Plustelka prevádzkovať bude pre príjem Plustelky ponúkať set-top-box Zircon T-3000HD, a IRDETO CI+ modul Smit určený špeciálne pre príjem Plustelky. V oboch zariadeniach nebude pre príjem potrebná žiadna dekódovacia karta. Pripomeňme, že podobné riešenie využíva novo spustená platforma SimpliTV aj v Rakúsku. Len pre zaujímavosť, ponúkaný prijímač Zircon T-3000HD podporuje aj príjem v štandarde DVB-T2.

V čase písania tejto správy došlo už vo štvrtom terestriálnom multiplexe k prepísaniu programových pozícií TEST1 až TEST11 na reálne názvy programov z ponuky Plustelky, ako aj k spusteniu elektronického programového sprievodcu (EPG) na všetkých televíznych kanáloch.

Predchádzajúci článok + ako naladiť

zdroj: satelitnatv

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *