Close

12/04/2013

TV: V pondelok začína vysielať nová televízia WAU

Nová stanica JOJky s názvom Wau začne vysielať už v pondelok. Už od začiatku sa objaví v káblovkách, IPTV, ale aj v DVB-T. Pokrytie programu má už pri štarte dosahovať 75 percent domácností.

Prinášame vám zoznam operátorov, ktorí potvrdili zaradenie stanice Wau do svojho programového rastra.  Je dostupná napríklad pozemnou cestou v DVB-T, kde je testovacie vysielanie už dostupné. Wau TV si môžete naladiť v prvom DVB-T multiplexe.

Televízia Wau sa objaví v ponuke nasledujúcich televíznych providerov:

  •     Antik: Program Wau bude dostupný v Základnom balíku za programami JOJ a Plus. V ponuke sa objaví aj Wau HD.
  •     DSI Data: V ponuke sa Wau objaví v štandardnom rozlíšení aj v HD. Program sa má objaviť v rastri už v najbližších dňoch.
  •     freeSAT: Zatiaľ program do ponuky neplánuje nezaradiť.
  •     Martico: Provider zaradí odo dnes test stanice, dostupná bude SD aj HD verzia stanice. Program bude dostupný v základnom balíku.
  •     Orange: Operátor má v pláne sprístupniť novú stanicu. V programovom rastri bude dostupná koncom mesiaca, bližšie podrobnosti prinesieme čoskoro.
  •     Skylink, CS Link: Televízia si už satelitnú kapacitu na vysielanie zaisťuje. Wau sa má objaviť na satelite už v najbližších dňoch. „Vysielať budeme aj cez Skylink. Finišujeme v rokovaniach,“ uviedol pre portál Živé.sk hovorca TV JOJ Jozef Gogola.
  •     Slovanet: Program sa objaví v službe. Operátor chce program pridať do ponuky už od spustenia vysielania. DOPLNENÉ: Program bude zaradený aj do základného balíka Free.  HD verzia sa objaví v ponuke v tom prípade, že to dovolia technické vlastnosti stanice.
  •     Swan: Stanica bude zaradená do balíka Rodina. Vo vysokom rozlíšení sa objaví v prípade, že televízia operátorovi poskytne HD verziu.
  •     Telekom: Magio IPTV plánuje zaradiť program Wau do základného balíka na programovú pozíciu 7. Operátor sa zatiaľ nevyjadril ku zaradeniu stanice do služby Magio Sat.
  •     UPC: Rozšíri programovú ponuku o nový program. Momentálne s televíziou prerokováva posledné detaily zaradenia do UPC Digital, teda digitálneho variantu. DOPLNENÉ:  Wau nebude dostupná v analógovej službe, tú operátor neplánuje zatiaľ rozširovať. V digitálnej službe sa objaví už dnes o 14. hodine v balíku Entry, Basic a Exclusive.

JOJka uviedla, že program Wau by mal byť dostupný u väčšiny veľkých operátorov. „Zaradenie do DVB-T nám umožní pokryť 80 percent územia SR, pre operátorov by tak mal platiť princíp tzv. must-carry, číže povinnosti zaradiť stanicu Wau do ponuky,“ dodal Gogola.

Televízia spustila infolinku a SMS službu s informáciami, ako naladiť Wau. Neodporúčame vám ju ale využiť. Ide o audiotextové čísla. V prípade volania zaplatíte za minútu hovoru 0,50 eura. SMS stojí 0,20 eura.

Čo bude Wau vysielať?

Tretí program JOJky sa nechce podobať na konkurenčné televízie a vo vysielaní sa má objaviť väčšina premiérového obsahu.

Už v prvých dňoch vysielania sa objaví vo vysielaní pôvodná tvorba. Ide napríklad o Nákupné maniačky, Supermama, Páli jej to!, S Luciou v kuchyni, TOP Star a iné.

Vo vysielaní sa objavia aj show zamerané na bývanie, plastické operácie, varenie a ďalšie lifestylové programy. V štruktúre sa objavia aj seriály a filmy. Pôjde väčšinou o americkú produkciu. Cieľom stanice je osloviť najmä mladšie ženy.

zdroj: zive,tlacove spravy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *