Close

17/12/2012

Úspora tlače, čo tak inovácia?

Často meníte náplne v tlačiarni, alebo že sú pridrahé náplne? Vypočítajte si vaše skutočné náklady na tlač.

Odjakživa platí pravidlo, že pri kúpe lacnej tlačiarne budú ďalšie náklady vyššie aj keď sa vám to pri pohľade na cenu náplne nezdá.

Ako si vypočítať náklady na tlač?

Tlačiareň X, cena pri zakúpení 150,-€ s DPH, náplň do tlačiarne 1.000 strán, cena náplne 36,-€ s DPH = cena vytlačenej strany 0,036,-€

Tlačiareň Y, cena pri zakúpení 320,-€ s DPH, náplň do tlačiarne 3.500 strán, cena náplne 37,2,-€ s DPH = cena vytlačenej strany  0,011,-€

I keď tlačiareň Y je pri zakúpení drahšia o 170,-€ s DPH, náklady s tlačiarňou X sa vyrovnajú približne pri výmene 4-5 náplne. Keď používate tlačiareň na pravidelnú tlač, hlavne spoločnosti ktoré podnikajú, celková návratnosť je už po 1. roku používania tlačiarne Y.

Popremýšľajte nad výmenou tlačiarne a ušetrené peniaze využite efektívnejšie, alebo na čo pozerať ak ste sa rozhodli zakúpiť novú tlačiareň.

Obidve tlačiarne sú farebné laserové a prepočet je pri maximálnych kapacitách náplní, ktoré sú možne zakúpiť. Každá farba do jednotlivej tlačiarne stojí rovnako ako je uvedené v prepočte pri konkrétnej farbe.

Hacom.sk – Servis a predaj PC Žilina

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *