Close

24/04/2014

Vylepšený Windows 8.2 so Štart už tento rok

Ďalšia a zrejme posledná veľká aktualizácia Windows 8 pred príchodom nástupcu sa objaví pravdepodobne v septembri, prinesie späť Štart menu.

O zámere vrátiť späť tlačidlo Štart informoval Microsoft už na konferencii Build na začiatku tohto mesiaca. Dostali sme prísľub, že sa roky zaužívaný a mnohými opomínaný prvok opäť objaví, no bez konkrétneho dátumu. Nové špekulácie však hovoria o septembrovej veľkej aktualizácii, ktorá by mala obsahovať aj Štart menu.

Windows 8.2, alebo Windows 8.1 Update 2 – jeden z týchto názvov ponesie nasledujúca a s veľkou pravdepodobnosťou už aj posledná aktualizácia aktuálneho operačného systému Microsoftu. Softvérový gigant potom už ako ďalší krok má priniesť systém Windows 9, s evolúciou nového grafického rozhrania a ďalšími vylepšeniami.

Spolu so špekuláciami o Windows 8.2 sa objavujú aj prvé zvesti o systéme označovanom ako Windows Cloud. V tomto prípade by sa malo jednať o virtualizovaný operačný systém určený predovšetkým pre tie najlacnejšie počítače. Vidieť by sme ho mohli ako konkurenciu pre Chrome OS od Google. Používatelia by mali dostať prístup ku základným funkciám zdarma, pokročilé aplikácie by sa platili, prípadne predplácali na určitú dobu.

zdroj: PC, techreport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *