Close

03/06/2014

Windows 8 ostane bez Štart tlačidla + ako ho doplniť

Návrat starého známeho Štart menu by sa podľa posledných informácií mal dostať až do celkom nového Windowsu 9.

Návrat „poriadneho“ Štart menu do Windows 8 ako ho poznáme už celé desaťročia bol už dlhšie považovaný za hotovú vec. Hovorili o tom už nie len špekulácie, ale aj samotný Microsoft. Neskôr sme sa dozvedeli aj približný termín – okolo septembra.

Teraz to však vyzerá, že Windows 8 nakoniec predsa len ostane bez tohto základného prvku rozhrania. Informuje o tom tradične dobre informovaná bloggerka Mary Jo Foley zo serveru Zdnet. Podľa jej zdrojov sa plány na zahrnutie Štart menu do druhej aktualizácie Windows 8.1 Update 2 zmenili len nedávno s jasným výsledkom – Windows 8 bude bez Štart menu.

Namiesto toho sa Štart tlačidlo so zmodernizovaným menu programov a živými „kachličkami“ objaví až v ďalšej veľkej verzii Windows – nazývanej dnes aj Treshold. Nový Windows, ktorý sa môže ale aj nemusí volať Windows 9 by mal byť predstavený už v apríli budúceho roka.

Kto si chce teda prinavrátiť tradičné menu, bude stále odkázaný na prídavné nástroje ako napr. Start8, Pokki Windows 8 Start Menu či Classic Shell.

zdroj: PC

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *