Close

31/03/2016

Zabudovaný adblock dostane aj prehliadač Microsoft Edge

Microsoft včera na konferencii Build 2016 oficiálne potvrdil, že prinesie do vlastného prehliadača Edge zabudované blokovanie reklám.

Najnovšia funkcia by mala byť dostupná už v nasledujúcej verzii prehliadača, ktorá okrem iného prinesie aj podporu ďalších rozšírení. Možnosť otestovať rozšírenia v Edge majú zatiaľ len ľudia zapojení do Insider programu, pre ktorých bol sprístupnený najnovší technologický náhľad začiatkom mesiaca.

microsoft_ege_adblock_web_browser_ABP

Microsoft Edge sa tak bude môcť pýšiť skutočnosťou, že ako jeden z mála prehliadačov na svete začne natívne podporovať blokovanie reklám. Začiatkom marca sme priniesli informáciu, že na podobnom projekte pracujú vývojári v Opere, ktorí sa snažia byť nekompromisnej konkurencii neustále v pätách.

V bezprostrednej budúcnosti je ale pravdepodobné, že príliš veľký počet ľudí túto zmenu nezaznamená. Podľa štatistík, ktoré boli vykonané na konci minulého roka, prehliadač Edge nepatrí medzi tie najviac rozšírené. Výsledky totiž ukázali, že prehliadač Edge od spoločnosti Microsoft využíva len 1% používateľov na celom svete. Dá sa však predpokladať, že tieto čísla budú pomaly stúpať, keďže čoraz viac používateľov siaha po najnovšom operačnom systéme Windows 10.

zdroj: pc.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *