Close

26/09/2012

Zločinci chcú vaše prihlasovacie údaje ku Google či Microsoft účtu

Schránky s elektronickou poštou zaplavujú phishingové správy, ktoré chcú od používateľov vylákať prihlasovacie údaje k viacerým internetovým službám. E-mail sa tvári, že ho odoslala spoločnosť Microsoft, upozornil Naked Security.

Správa informuje o zastarenej verzii operačného systému Windows. Zároveň dodáva, že ak používateľ chce dostávať denné aktualizácie, musí k svojej inštalácii systému priradiť e-mailovú adresu. Po kliknutí na „overovací odkaz“ sa používateľ dostane na stránku tretej strany, ktorá chce navodiť dojem, že ide o oficiálny web Microsoftu.

Podvodná stránka automaticky ponúka „prihlásenie“ prostredníctvom štyroch populárnych e-mailových služieb – Gmail, Windows Live (Hotmail, po novom Outlook), Yahoo a AOL. Po zadaní údajov dôjde k presmerovaniu na oficiálny server softvérovej spoločnosti.

Spracovanie e-mailovej správy však nie je excelentné. Pochybnosť o legitímnosti vyvoláva už predmet správy – „Microsoft Windows Update“. Ide teda o oprášenú techniku, ktorá bola využívaná pri šírení počítačových infiltrácií. K tomu samotný text obsahuje gramatické chyby. Riziko úspešného útoku je v našom regióne nižšie aj z dôvodu, že obsah nebol preložený do lokálnych jazykov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *