Close

12/10/2012

$60 000 za nájdenú chybu v prehliadači Chrome

Mladý hacker v tínedžerskom veku, známy pod menom „Pinkie Pie“ dostane $60 000 od Google za to, že odhalil bezpečnostnú chybu v prehliadači Chrome.

Chyba bola objavená túto Stredu tesne pred ukončením konferencie Hack in the Box. Google ju potvrdil a vyplatí mladíkovi $60 000. Spoločnosť si bokom odložila $2 milióny pre hackerov, ktorý nájdu bezpečnostné chyby v ich prehliadači ale aj chýb, za ktoré nieje Google priamo zodpovedný.

Odmeny sú nasledovné: $60 000 pre tých čo nájdu chybu, ktorá je plne chybou prehliadača, $50 000 pre tých, ktorý nájdu chybu, ktorá je čiastočne chybou prehliadača a $40 000 pre tých ktorý nájdu chybu čo nieje chybou prehliadača ale môže nejak ohroziť užívateľov Chrome. Odmenené môžu byť aj tzv. „nekompletné chyby“, čo samozrejme záleží na posúdení Googlu.

Hackerovi „Pinkie Pie“ sa podarilo už po druhýkrát získať najvyššiu odmenu. Prvýkrat to bolo na podujatí „Pwnium competition“ na ktorom spojil šesť chýb aby prerazil Google Sandbox. „Pinkie Pie“ vlastne ani nebol na podujatí Hack in the Box osobne, ale mal tam priateľa ktorý predložil Googlu jeho nález.

Google už nejaký ten čas ponúka peňažnú odmenu všetkým ktorý nájdu bezpečnostnú chybu v ich prehliadači. Ak si chcete privyrobiť, dajte sa do práce 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *