Close

02/10/2012

Ako je na to vaša súkromná pošta na Facebooku?

Na zverejnené súkromné správy vo svojich profiloch Timeline sa po francúzskych sťažujú už aj slovenskí používatelia sociálnej siete Facebook.

Viacerí sa zhodujú, že správy s takým súkromným či citlivým obsahom, ktoré si našli na svojich „nástenkách“, by nikdy takto nepublikovali.   Informácia, že Facebook zverejnil súkromnú komunikáciu používateľov starú niekoľko rokov sa v médiách objavila minulý týždeň. Sociálna sieť zlyhanie však odmietla s tým, že v skutočnosti šlo o verejné správy publikované na nástenke (aktuálne časovej osi) a ľudia si už na uvedené správy nepamätajú.

Slovenskému portálu Živé.sk však opačnú skutočnosť potvrdili viacerí čitatelia. Rovnako dopadli aj pri kontrole troch súkromných profilov. Zverejnené už na pohľad privátne správy sa nachádzali medzi gratuláciami k narodeninám, ktoré Facebook v novom profile zoskupuje.

Súkromné konverzácie zo správ, alebo chatu pochádzajú z roku 2009. V tom čase mal Facebook inú štruktúru, na nástenkách neboli napríklad žiadne „lajky“ či komentáre. Zmätok preto zrejme nastal pri prechode na nový profil Timeline (časová os), ktorý začína Facebook nasadzovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *