Close

03/03/2014

Bezplatný Windows 8.1 ?

Nový prístup ku predaju operačného systému si kladie za cieľ dostať Windows 8 a služby Microsoftu medzi viac ľudí.

Microsoft pravdepodobne stojí pred viacerými veľkými zmenami. Nie je to len jeho novým šéfom, ale aj zmenou stratégie predaja svojich produktov, ako vyplýva napríklad z posledných správ ktoré priniesli magazíny The Verge a Zdnet. Podľa nich má Microsoft pracovať na bezplatných, resp. veľmi lacných verziách operačného systému Windows 8.1.

Na internet unikli prvé testovacie verzie systému Windows 8.1 s prívlastkom „With Bing“, ktorý je považovaný práve za spomínanú novú bezplatnú verziu. Malo by sa jednať o aktualizáciu pre používateľov Windows 7 ponúkanú za veľmi nízku cenu, prípadne celkom bezplatne. Súčasťou však majú byť viaceré aplikácie a služby od Microsoftu, čím si chce softvérový gigant predovšetkým zväčšiť počet používateľov svojich produktov.

Budúcnosťou zárobkovej činnosti tak môže byť na rozdiel od súčasnosti nie zisk z predaja softvéru, ale za používanie nadštandardných služieb. Bing verzia Windows 8.1 by mohla byť tiež poskytovaná výrobcom počítačov a zariadení za zníženú sumu, prípadne ako súčasť nedávneho zníženia licenčných poplatkov pre počítače s koncovou cenou pod 250USD.

Či sa už Windows 8.1 With Bing dostane skutočne do predaja alebo nie, je zrejmé, že v Microsofte sa už začínajú zamýšľať aj nad inými, modernejšími spôsobmi zárobku ako je predaj operačného systému či balíkov aplikácií.

zdroj: PC

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *