Close

30/04/2015

Dajto ukončilo vysielanie v DVB-T ku dňu 30.4.2015

Markíza ukončila dnes šírenie svojej televízie Dajto prostredníctvom terestriálnych vysielačov 1. celoplošného multiplexu. Z akého dôvodu, však doteraz oficiálne neuviedla. Diváci, ktorí sledujú programy bezplatne prostredníctvom antény tak už tento program od dnes bohužiaľ nemôžu sledovať. Počas písania tejto správy bola programová pozícia Dajto v prvom multiplexe ešte aktívna no už iba s informáciou v EPG o ukončení vysielania. Na základe rozhodnutia vysielateľa televízie Markíza bolo vysielanie programu Dajto v DVB-T ku dňu 30.4.2015 ukončené, uvádza spoločnosť Towercom v EPG.

Televízia Dajto spustila svoje vysielanie 20. augusta 2012 ako televízia zameraná na mužov. Prostredníctvom DVB-T začala svoj program šíriť o niečo neskôr a to od 24. apríla 2013.

Od 1. mája 2015 môžu sledovať už televíziu Dajto iba zákazníci káblových, satelitných či IPTV operátorov, ktorí však svoje služby väčšinou neposkytujú, oproti signálu DVB-T, zadarmo.Zo satelitných platforiem ponúkajú program všetci operátori pôsobiaci u nás, teda Skylink/CS Link, DIGI TV, Magio Sat a freeSAT. Z toho v súčastnosti Skylink ako jediný satelitný operátor ponúka svojim zákazníkom program v SD aj v HD kvalite.

 

zdroj:Satelitnatv.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *