Close

14/05/2016

Do Windows 10 Mobile pribudne skenovanie odtlačkov prstov

Do mobilného Windows 10 pribudne obľúbená funkcia, ktorú majú už roky iOS aj Android zariadenia. Skenovať svoje odtlačky prstov budeme môcť od leta aj na mobiloch s Windows 10 Mobile.

Operačný systém Windows 10 čaká v lete veľká aktualizácia Anniversary Update, ktorá neobíde ani Windows 10 Mobile. Táto mobilná odnož Windows 10 bude používať rovnaké ovládače a kód, ako momentálne využíva autentifikačná služba Windows Hello pre počítače kde už je skenovanie odtlačkov prstov podporované.

microsoft_windows_10_mobile_phone_smartfon_odtlacok_skenovanie_prsta_pocitace_technika_akcie_eshop_zilina_hacom_ehacom_predaj_poradenstvo

To znamená, že skenovanie odtlačkov prstov smeruje aj na Windows 10 Mobile ako súčasť Windows Hello. Táto funkcia síce umožňuje biometrické autentifikovanie pomocou očnej dúhovky, tento spôsob však nie je tak rýchly a pohodlný ako jednoduché priloženie prsta k mobilu. Microsoft v prezentácii tiež naznačil, že budú existovať 2 implementácie týchto skenerov. Prvá predstavuje klasické integrovanie skenera do tela smartfónu, o čo sa postará výrobca smartfónu. Druhou možnosťou majú byť externé periférie napríklad pre Continuum. Oba prístupy by mali podporovať 2 gestá – dotyk a prejdenie prstom po skeneri.

Smartfóny s Windows 10 Mobile tak dostanú funkciu, ktorá v poslednom období už nie je len exkluzívnou funkciou špičkových modelov, ale prenikla aj do smartfónov strednej triedy. Otázne však stále je, ktoré smartfóny s Windows 10 Mobile budú ako prvé mať skener odtlačkov prstov keďže nové Lumie sú v nedohľadne. Jediným smartfónom s Windows 10 Mobile, o ktorom sa vie, že bude mať skener odtlačkov prstov je HP Elite X3.

zdroj: pc.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *