Close

05/12/2012

Facebook Messenger – prihlásenie už aj bez registrácie na sociálnej sieti

Facebook konkuruje populárnej aplikácii Whatsapp, na komunikáciu postačí len zadanie telefónneho čísla a mena.

V posledných dňoch sa na rôznych miestach rozoberala špekulácia o možnom prevzatí populárnej aplikácie Whatsapp spoločnosťou Facebook. Toto je však zrejme dnešným dňom už neaktuálna téma, pretože Facebook aktualizuje svoj vlastný program Messenger tak, že priamo aplikácii Whatsapp konkuruje.

Whatsapp je ako aplikácia dostupný na viacerých mobilných platformách a mnohým používateľom takmer úplne nahradil SMS správy. Podmienkou je samozrejme dátové pripojenie. Jeho výhodou je hlavne jednoduchosť použitia – nie je potrebná žiadna registrácia, postačí len zadať svoje telefónne číslo a meno, hneď potom je už možné komunikovať s ostatnými známymi, ktorí aplikáciu taktiež používajú.

Totožné podmienky teraz zavádza Facebook pre svoj rovnemenný Facebook Messenger. Kým doteraz bolo podmienkou prihlásenie sa pomocou platného účtu na sociálnej sieti, po novom postačí rovnako ako u Whatsapp len telefónne číslo a meno. Po preskúmaní telefónneho zoznamu si už potom môžu vymieňať správy medzi sebou aj tí, ktorí sa na Facebooku neregistrovali.

V týchto dňoch by sa mala takejto aktualizácie dočkať Android verzia Facebook Messengera, neskôr má prísť na rad aj jeho iOS klon.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *