Close

18/08/2015

freeSAT :Rozšíri ponuku o štyri nové programy z toho dva budú v HD

Satelitná platforma freeSAT rozšíri ponuku pre slovenských a českých zákazníkov o štyri nové programy, z ktorých dva budú vo vysokom a dva v štandardnom rozlíšení.

Medzi novinkami, na ktoré sa môžu predplatitelia tešiť, bude slovenský HD program Jednotka HD, športový Sport1 HD, katolícky TV Lux a hudobný Šláger TV. Oficiálne by mali byť všetky programy súčasťou ponuky od 7. septembra 2015.

Jednotka HD je vysielanie hlavného kanálu slovenskej verejnoprávnej televízie vo vysokom rozlíšení. Ponúka pestrý výber programov pre široké publikum, od ekonomických, politických a športových správ cez diskusné relácie a talkshow po klasické filmové diela a obľúbené seriály.

Kanál Sport1 HD vysiela 24 hodín denne 7 dní v týždni exkluzívne priame prenosy a záznamy hokejovej a futbalovej ligy a basketbalových, volejbalových a hádzanárskych stretnutí. Venuje sa aj motoristickému športu, golfu, boxu a niektorým menej rozšíreným športom, ako florbal alebo hokejbal.

TV Lux je nezávislý slovenský katolícky televízny kanál. Ponúka programy zamerané na duchovné i univerzálne ľudské hodnoty a jej cieľom je prinášať ľuďom radosť a nádej. Jej program je určený širokému okruhu divákov – deťom, mládeži, dospelým i seniorom.

Šláger TV je zábavný televízny kanál zameraný na výber hudby všetkých obľúbených žánrov z rozsiahlej videotéky českej a slovenskej klasiky, na rozhovory so zaujímavými ľuďmi i pôvodnú tvorbu.

Kanály Jednotka HD a TV Lux v slovenčine nájdu diváci v dodávaných prijímačoch na pozíciách 127, respektíve 145. Sport1 HD a Šlágr TV budú k dispozícii v českom jazyku na pozícii 125, respektíve 19. Sport1 HD bude súčasťou balíka freeSAT HD, ostatné budú zaradené do balíka freeSAT medium. Pre sledovanie kanálov vo formáte MPEG4/HD je nutné mať k dispozícii MPEG4/HD satelitný prijímač. Technické parametre pre príjem všetkých programov zverejníme hneď ako budú známe.

zdroj:satelitnatv.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *