Close

31/10/2012

Gmail má nové rozhranie pre písanie správ

Google testuje nové prostredie pre písanie správ vo svojej službe Gmail. Používatelia by mali vďaka novinke ušetriť čas, informuje oficiálny blog.

Inovácia spočíva v otvorení nového okna pri písaní nového e-mailu. Ide teda o rovnakú filozofiu, aká sa uplatňuje pri písaní rýchlych správ cez Google Talk. Odlišnosťou je len veľkosť okna. Používateľ tak môže využívať informácie z iných e-mailov bez toho, aby musel ukladať zatvárať rozpísaný text a zatvárať príslušný formulár. Podporované sú tiež písanie viacerých správ súčasne a minimalizácia.

Zároveň pribudli nové funkcie. Spomína sa vkladanie obrázkov priamo do správ, zobrazovanie profilových fotografií príjemcov, presúvanie adries príjemcov medzi kolónkami „Komu“, „Kópia“ a „Skrytá kópia“.

Úpravami prešlo aj prostredie pre odpovedanie. Aby Google ušetril priestor, skryl prvky formátovania textu pod jedno tlačidlo s ikonou. Možnosť pre priloženie súboru, ktorá predtým vystupovala v textovej podobe, je k dispozícii takisto ako tlačidlo.

Viaceré funkcie zatiaľ chýbajú

Niektoré funkcie sú ešte neaktívne. Hovoríme napríklad o vkladaní pozvánok a emotikonov, tlači rozpísanej správy cez kontextové menu, vopred pripravených odpovediach či potvrdeniach o prečítaní správy.

Ako už bolo spomenuté, nové prostredie zatiaľ funguje len v testovacej prevádzke. Používateľ sa preto môže kedykoľvek vrátiť k predchádzajúcej verzii. V prostredí písania novej správy stačí zobraziť rozšírené možnosti (tlačidlo v pravom dolnom rohu) a zvoliť „Prepnúť späť na staré rozhranie tvorby správ“.

Iný ako Outlook, na Windows 8 neprihliada

Google zmenami reaguje na konkurenčný Microsoft, ktorý v lete spustil nástupcu Hotmailu – službu Outlook. Tá bola navrhnutá so zmyslom pre jednoduchosť. Nechýbala optimalizácia pre dotykové ovládanie, čo korešpondovalo s novým ekosystémom postaveným na operačnom systéme Windows 8.

Internetový líder sa napriek tomu cestou Microsoftu nevybral a pre dotykom ovládané zariadenia bude zrejme prinášať špeciálne aplikácie. Na záver pripomeňme, že Gmail sa naposledy výrazne menil pred rokom.

Servis PC Žilina – Hacom.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *