Close

08/12/2015

Google predvolil funkciu bezpečného prehliadania. Pre Android

Spoločnosť Google berie bezpečnosť pri prezeraní web stránok vážne. Ako oznamuje na svojom blogu, používateľov zariadení s Androidom využívajúcich prehliadač Chrome chce ochrániť predvoleným zapnutím diagnostiky „Safe Browsing“ (Bezpečné prehliadanie).

Podľa slov spoločnosti je funkcia v súčasnosti aktívna na viac ako miliarde počítačov s nainštalovaným Chromom. Zariadenia sú vďaka nej chránené od určitých typov malvéru, phishingových útokov a ostatných kybernetických hrozieb.

Ako vidieť priloženom obrázku, ochrana má zvyčajne podobu jasne červenej stránky s popisom oznamujúcim možné hrozby kliknutého webu.

google_chrome_android_web_browser_securitySamostatná zložka

Doposiaľ boli varovné stránky zobrazované na mobilných zariadeniach iba v prípade, že mal majiteľ povolenú funkciu komprimácie dát. Počínajúc desktopovou verziou 46 je však doplnok bezpečného prehliadania stránok v Chrome samostatnou zložkou nastavení.

Funkcia je zatiaľ predvolená výlučne na prístrojoch s operačným systémom Android. Majitelia iPhonov musia nástroj aktivovať manuálne.

Google dodal, že novinka sa okrem iného stáva taktiež súčasťou ďalších služieb Google Play. Spoločnosť tým odkazuje na ostatné svoje aplikácie, pri ktorých sa odstupom času funkcia zobrazí rovnako.

 

zdroj: zive.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *