Close

18/10/2012

Internet Explorer 10 bude pre Windows 7

V otázke dostupnosti Internet Explorera 10 pre staršie operačné systémy Windows máme už jasno. Microsoft totiž oficiálne potvrdil, že v polovici novembra vydá tzv. náhľadovú (preview) verziu určenú pre Windows 7.

Disponovať už bude plnou funkcionalitou, informoval ZDNet. Oznámenie tak prišlo tesne pred tým, čo bude na trh uvedený Windows 8, ktorý novú verziu internetového prehliadača obsahuje už v základnej výbave.

O tom, či Microsoft umožní používať najnovší Internet Explorer aj používateľom predchádzajúcich verzií Windows sa diskutovalo dlhšie. S blížiacim sa dátumom oficiálneho predstavenia Windows 8 sa začali objavovať pochybnosti, či s jeho vydaním vôbec v Redmonde počítajú, aj keď sa v tichosti očakával.

Na druhej strane nepísaná tradícia hovorí, že každá nová generácia „dáva zbohom“ najstaršiemu podporovanému systému. V prípade Internet Explorera 10 by tak malo ísť o Windows Vista, ktorý nebol podporovaný už náhľadovou verziou. Testovanie prehliadača začalo ešte pod Windows 7, no posledné vývojárske verzie už spomenutú platformu nepodporovali.

Softvérový gigant však neposkytol veľmi podrobné informácie ohľadne noviniek. Spomenul len zlepšený výkon a podporu moderných programátorských štandardov. Za takmer isté môžeme považovať, že mu bude chýbať moderné používateľské prostredie určené pre dotykové ovládanie, pôvodne známe ako Metro.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *