Close

05/11/2012

LG predstavil 23″ dotykový display pripravený na Windows 8

S predstavením Windows 8 sa celkom určite rozrastie trh so stolnými dotykovými LCD dispaymi. Jednou z prvých lastovičiek je 23″ IPS monitor od LG.

Jedni ho zbožňujú, druhí zatracujú – aj také je nové užívateľské rozhranie vo Windows 8, primárne postavené pre dotykové zariadenia. Pokiaľ teda chcete používať Windows 8 naplno aj na desktope, pravdepodbne budete niekedy v budúcnosti zvažovať kúpu dotykového LCD displaya. V súčasnosti sú dotykové displaye pomerne drahé, nakoľko ich určenie bolo skôr do pracovno-prezentačnej sféry (napr. dotykové pokladne), no s príchodom Windows 8 sa tento trh celkom určite rozrastie. A práve jedným z prvých je LG Touch 10, 23″ display s dotykovým AH-IPS panelom.

Ponúka rozlíšenie 1920×1080 (16:9), pričom je použiteľný od sledovania filmov, hrania hier až po prácu s virtuálnymi hudobnými nástrojmi, aj keď na to ho asi budete musieť otočiť do horizontálnej polohy. Samozrejmosťou bude využitie potenciálu Windows 8 či napr. linuxových distribúcií ako Ubuntu, ktoré je tiež pripravené na dotykové ovládanie.

Monitor sa začne predávať budúci mesiac, najprv v Južnej Kórei, potom postupne v ostatných častiach sveta. Cena sa v správe neuvádza.

Servis PC Žilina – hacom.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *