Close

02/05/2016

Microsoft kupuje syntetickú DNA, bude v nej skladovať dáta

Objem digitálnych dát sa približne každé dva roky zdvojnásobí a ich archivovanie sa tak stáva čoraz náročnejším. Preto sa objavujú neutíchajúce snahy o vyvinutie nového spôsobu ako ich ukladať. Práve v tejto oblasti prišli výskumníci zo spoločnosti Microsoft a Washingtonskej univerzity na prevratný spôsob ako dáta ukladať.

Vyvinuli jeden z prvých úplných systémov na zakódovanie, uloženie a spätné obnovenie digitálnych dát s použitím DNA molekúl. Týmto spôsobom sú dáta bezpečne uložené stovky až tisícky rokov a gram syntetickej DNA dokáže uchovávať takmer 700 terabajtov dát. Hoci prvotné výsledky výskumu priniesli obrovský úspech, od komerčného nasadenia sme stále roky vzdialení.

microsoft_DNA_data_bioscience_ukladanie_dat_ pocitace_technika_akcie_eshop_zilina_hacom_ehacom_instalacia_predaj_poradenstvo_sat_skylink

No zdá sa, že Microsoft sa do toho poriadne obul a podľa oficiálnej tlačovej správy spoločnosti Twist Bioscience odkúpil obrovské množstvo syntetickej DNA pre ďalšie zdokonaľovanie svojho projektu. To, aké výsledky prinesie toto snaženie uvidíme v najbližších rokoch. Rozhodne to bude zaujímavé.

zdroj: mojwindows.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *