Close

27/11/2012

Microsoft plánuje otvoriť predajne v Európe

Podľa serveru dailytech a ich zdroja, konečné rozhodnutie závisí od úspešnosti predajov v amerických obchodoch.

Microsoft má niekoľko maloobchodných predajní po celých Spojených Štátoch, ktoré boli otvorené pôvodne ako konkurencia pre obchody Apple. Jedným z hlavných rozdielov medzi obchodmi Microsoftu a Apple je, že Microsoft predáva zariadenia aj od iných výrobcov ako sú HTC alebo Nokia. Apple predáva primárne svoj hardvér ako sú smartfóny, tablety a notebooky, ale tiež predáva príslušentsvo iných výrobcov.

Podľa Financial Times, už Microsoft rokuje s majiteľmi nehnuteľností vo Veľkej Británii kde by mohol prípadne otvoriť svoje maloobchodné predajne. Microsoft sa nechal počuť, že k otvoreniu prvých britských obchodov by mohlo dôjsť na budúci rok – 2013. Avšak či sa tak stane, záleží na tom ako si povedú obchody v USA. Do tejto chvíle MS nevydal žiadne oficiálne vyjadrenie, že tak učiní. Oficiálne niesú známe ani mestá kde by boli obchody otvorené, ale existujú dohady, že by to mohli byť Londýn, Cardiff a Edinburgh.

Kľúčovým prínosom pre obchody otvorené vo Veľkej Británii by mohli byť školenia Microsoftu na svoj softvér a hardvér. Tieto služby ponúkajú aj obchody v USA. Podľa toho ako budú úspešné obchody vo Veľkej Británii, je možné, že MS bude postupne otvárať aj ďalšie po Európe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *