Close

07/05/2016

Microsoft upozorňuje na blížiaci sa koniec bezplatného prechodu na Windows 10

Microsoft pripomína fakt, že už onedlho si za prechod na Windows 10 zaplatíme viac ako 100€.

30. júla 2015 Microsoft uviedol svoj najnovší operačný systém Windows 10, ktorý je pre majiteľov Windows 7 a 8.1 zdarma. Počas 9-mesačnej existencie si tento operačný systém odniesol mnoho pochvál, ale aj kritiku. Microsoft s ním má veľké plány a do troch rokov od uvedenia by chcel vidieť Windows 10 nainštalovaný na 1 miliarde zariadení. Spoločnosť sa včera pochválila najaktuálnejšími výsledkami, ktoré hovoria, že „desiatky“ už prekonali 300 miliónov inštalácií.

Ak máte legálny Windows 7 či 8.1, ešte stále môžete prejsť na Windows 10 a to celkom zadarmo. Túto akciu mal Microsoft v pláne ponechať platnú počas prvého roka existencie Windows 10 a teraz potvrdzuje, že sa tak naozaj stane a načrtol čo sa bude diať potom. Vieme už teda, že posledný deň kedy môžete zdarma prejsť na Windows 10 bude 29. júl. Po tomto dátume si za Windows 10 zaplatíte, pričom Home edícia bude stať $119.

Pre fanúšikov starších Windowsov máme dobrú správu nakoľko Microsoft potvrdil, že po 30. júli 2016 odstráni z počítačov otravnú aplikáciu Get Windows 10, ktorá občas dokáže zabrnkať na nervy nejednému používateľovi svojimi notifikáciami či rovno prekazí predpoveď počasia. Ak ste si teda ešte s týmto programom nespravili poriadok sami, Microsoft to časom spraví za vás.

zdroj: pc.sl

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *