Close

01/12/2015

Mozilla vylepší ochranu proti sledovaniu vo Firefoxe

Súčasná podoba ochrany proti sledovaniu, ktorá je zabudovaná vo webovom prehliadači Firefox od Mozilly, sa dočká ďalších vylepšení. Upozornil na to web Mozilla.cz.

Pripomeňme, že od verzie 42 ponúka internetový prehliadač Firefox rozšírenú ochranu proti sledovaniu jeho používateľov. Je súčasťou režimu Súkromné prehliadanie, v rámci ktorého sa už doteraz neukladali citlivé informácie – história, hľadania, cookies či dočasné súbory. Vypínateľná ochrana proti sledovaniu však ide ešte ďalej – blokuje na danej stránke aj tie prvky, ktoré mohli slúžiť k vzdialenému sledovaniu našej činnosti.

Zlepšení sa máme dočkať niekedy v nasledujúcich zostaveniach Firefoxu. Okrem iného sa počíta s detailnejšími nastaveniam blokovania jednotlivých prvkov. Na výber majú byť reklamy, sociálne siete a analytické médiá. Tiež bude možné podrobne nastaviť blokovanie pre jednotlivé webové stránky.

Dvojsečnou zbraňou tejto funkcionality je totiž potenciálna strata prvkov alebo funkcií, na ktoré môžeme byť na príslušnej stránke už zvyknutí. Prípadne môže blokovanie celkom „rozbiť“ funkčnosť webu.

mozilla_firefox_42_privacy_protection

mozilla_firefox_42_privacy_protection_2

zdroj: zive.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *