Close

04/05/2016

Neviditeľný skener odtlačkov prstov od LG nepotrebuje žiadne tlačidlo

Spoločnosť LG vyvinula skener odtlačkov prstov, ktorý je integrovaný priamo pod displejom a nepotrebuje tak žiadne dedikované tlačidlo.

Už nejakú dobu je trendom pridávanie skenerov odtlačkov prstov do tých vybavenejších smartfónov. Tieto skenery typicky sídlia na zadnej strane tela kde je pre nich vyhradené miesto v podobe plochy, kam patrí používateľov prst. Spoločnosť LG Innotek, ktorá je dcérskou spoločnosťou LG teraz vyvinula však taký skener odtlačkov, ktorý nie je vôbec vidieť. Je totiž implementovaný priamo pod sklom displeja.

LG_neviditelny_skener_innotek_pocitace_technika_akcie_eshop_zilina_hacom_ehacom_instalacia_predaj_poradenstvo_sat_skylink

Výhodou takéhoto dizajnu je nielen čistejšia zadná strana smartfónov, ale aj možnosť načítania odtlačku obyčajným priložením prsta k displeju. LG vidí tiež potenciál v lepších vodeodolných telefónoch a vyššej odolnosti voči škrabancov. U konceptu tejto technológie sa LG podarilo vytvoriť 0,3mm priehlbinu na vnútornej strane displeja, do ktorej následne osadila modul pre snímanie odtlačkov prstov. Snímač je tak zároveň chránený displejom a LG tvrdí, že jeho úspešnosť je 99,998% percent čo znamená, že nesprávne identifikuje odtlačok iba v 0,002% prípadov.

Spoločnosť zatiaľ neprezradila kedy a či vôbec začnú výrobcovia smartfónov integrovať do svojich zariadení nové snímače odtlačkov. Taktiež nie je známe, či budú touto novinkou disponovať smartfóny LG.

zdroj: pc.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *