Close

29/10/2012

Nový Megauplad odštartuje na výročie vypnutia starého

Kim Dotcom mohol spustiť nástupcu Megauploadu už tento rok, symbilicky však počká na výročie prepadnutia firmy americkými úradmi.

Pôvodné služby serverov pre zdieľanie dát Megaupload sú stále nedostupné a situácia na súdoch nedoriešená, zakladateľ Kim Dotcom však už dokončuje práce na nástupcovi. Zatiaľ jednoducho nazvaná služba Mega by sa mala dočkať spustenia presne rok po tom, čo do sídla spoločnosti vtrhli americké úrady. Dotcom má pripravené aj štartovacie tlačidlo, čím dáva odkaz „federálom“. V ich správach totiž stálo, že firma mala pripravené špeciálne tlačidlo na samodeštrukciu Megauploadu pre prípad policajnej prehliadky.

Nová služba by sa mala spustiť 19. januára 2013. Programátorské práce na systéme majú byť už v podstate hotové, prebiehať má objednávka serverovej infraštruktúry. Na rozdiel od starého Megaupladu má nový Mega zabezpečiť 100% ochranu pred podobnými zásahmi zo strany úradov, a to vďaka kompletnému šifrovaniu nahrávaných súborov algoritmom AES. Používatelia obdržia vždy unikátny kľúč, ktorým sprístupnia svoj nahrávaný obsah len zvolenému okruhu používateľov.

Nová služba má ale okrem uchovávania a zdieľania súborov poskytovať aj mnohé ďalšie funkcie. Hovorí sa o spojení s poskytovateľmi e-mail a fax služieb, ako aj VOIP telefónie či video aplikácií. Cieľom je podľa slov zakladateľa vytvoriť „masívnu celosvetovú sieť“. Do projektu sa svojimi servermi a sieťovou konektivitou môžu zapojiť všetci poskytovatelia. Okrem tých z USA.

Okrem nového serveru pre zdieľanie súborov pripravuje Kim Dotcom aj službu Megabox zameranú na hudobníkov. Tým chce poskytnúť platformu na šírenie ich tvorby, pričom na rozdiel od veľkých vydavateľstiev posunie prevažnú väčšinu zo zisku im. Platiť chce aj tým, ktorí sa rozhdonú poskytovať svoje diela bezplatne.

 

Servis PC Žilina – Hacom.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *