Close

12/10/2012

Office 2013 už budúci rok

Spoločnosť Microsoft na svojom oficiálnom blogu informovala, že jej nová generácia kancelárskeho balíka vstúpila do fázy Release to Manufacturing (RTM). Dosiahnutie uvedeného míľnika reálne znamená, že spoločnosť už dokončila práce na vývoji produktu a má k dispozícii finálny tzv. „zlatý kód“. Produkt je zároveň pripravený na odovzdanie (OEM) partnerom a distribúciu, resp. lisovanie médií.

Office 2013, resp. Nový Office prináša viacero zmien, ktoré sme popísali v prechádzajúcich článkoch. Medzi ne spadá optimalizácia produktu pre dotykové zariadenia ako sú napríklad tablety.

Microsoft ďalej uviedol, že všeobecná dostupnosť dokončeného balíka je naplánovaná niekedy na prvý kvartál budúceho roka. Zároveň má platiť od 19. októbra akcia, v rámci ktorej budú mať zákazníci, ktorí si zakúpia ešte balík Office 2010, možnosť získať bezplatnú kópiu nového Office po jeho vydaní. Zákazníci so zariadeniami postavenými na platforme Windows RT získajú preview verziu nového balíka. Štart predaja týchto zariadení začína 26. októbra.

IT profesionáli a vývojári tiež získajú možnosť stiahnutia finálnej verzie balíka prostredníctvom svojich TechNet alebo MSDN účtov v polovici novembra.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *