Close

10/11/2015

Opera Max bude predinštalovaná v smartfónoch Samsungu, Xiaomi a ďalších

Opera Software uzavrela partnerstvo s viacerými poprednými výrobcami smartfónov s operačným systémom Android. Predinštalovaný softvér Opera Max bude pomáhať majiteľom zariadení v šetrení dát. Na informáciu upozornil portál Cnet.

Aj keď sa nórskej Opere na poli internetových prehliadačov stále nedarí významne presadiť, spoločnosť sa rozhodne nevzdáva. Po rebrandingu značky rozširuje svoju pôsobnosť na smartfóny 14 značiek, medzi ktorými figurujú firmy ako Samsung, Xiaomi či Acer.

opera_max_samsung_xiaomi_acer_1 opera_max_samsung_xiaomi_acer_2 opera_max_samsung_xiaomi_acer_3

Tieto spoločnosti vo svojich zariadeniach ponúknu predinštalovanú aplikáciu Opera Max, ktorá šetrí dátové pripojenie komprimovaným obsahu na externých serveroch a zákazom komunikácie pre vybrané aplikácie. Nórska firma očakáva, že v roku 2017 bude jej softvér prítomný na viac ako 100 miliónoch smartfónov.

Pomôže aj pri nedostatočnej kvalite pripojenia

Podľa slov vývojárov je Opera Max schopná bez výrazného poklesu používateľského zážitku ušetriť 50 percent objem dát pri aplikáciách, či 60 % komunikácie pri streamovaní videí zo služieb ako YouTube či Netflix.

Nasadenie aplikácie by malo pomôcť hlavne v krajinách s nedostatočným pokrytím a kvalitou internetového signálu, ako sú Indonézia, Latinská Amerika či Afrika.

zdroj: zive.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *