Close

14/03/2013

PC: Google zruší službu Google Reader

Google na svojom blogu zverejnil ďalší plánovaný krok priebežné čistky jeho služieb. V zozname sa ocitla aj služba, u ktorej by sme elimináciu ani v najmenšom nečakali – Google Reader. Obľúbená čítačka RSS kanálov fungujúca ako webová služba má rad priaznivcov, vrátane redakcie Živé.sk. Jej zrušenie bude veľmi bolestné, pretože nemá adekvátne kvalitnú náhradu.

K vypnutiu Google Readera by malo dôjsť 1. júla. Vzhľadom k tomu, aký táto správa vzbudila rozruch dúfame, že Google svoje rozhodnutie ešte prehodnotí. Ale zatiaľ tomu nič nenasvedčuje a hláška o konci služby sa začala zobrazovať priamo v Google Readeri. Dôvodom odstavenia služby je vraj klesajúca obľuba RSS.

Google Reader bol spustený v roku 2005. Umožňuje pohodlnú správu RSS zdrojov a existuje pre neho nespočetné množstvo mobilných aplikácií pre všetky rozšírené platformy. Webová aplikácia potom umožňuje rýchle prečítanie pomocou klávesových skratiek a ďalšie funkcie.

Ohlasy priaznivcov služby v diskusiách a na sociálnych sieťach sú vskutku búrlivé, weby alternatívnych služieb preťažené a vznikajú prvé petície pre zachovanie Google Readera. Pripojiť sa môžete aj vy, napríklad tu.

Zdroj: zive

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *