Close

14/03/2013

PC: Intel má problémy s USB 3.0 na svojích čipsetoch

Tentoraz majú byť postihnuté USB 3.0 porty u zatiaľ nevydaných čipsetoch pre chystané procesory Haswell (Z87, H87,…).

V januári roku 2011 Intel oznámil, že v aktuálne predávaných čipsetoch pre procesory Sandy Bridge je chyba, ktorá môže spôsobiť znížený výkon alebo až nefunkčnosť S-ATA rozhrania. Vtedajší problém bol odstránený až novou „B3“ revíziou čipsetu a aj keď mnohých zákazníkov nepostihol, firmu to stálo stovky miliónov dolárov a celý trh s PC sa na pár týždňov úplne zastavil.

Teraz môže nastať podobná situácia, aj keď s tým rozdielom, že o probléme sa má vedieť ešte pred oficiálnym predstavením a spustením predaja. Podľa informácií serveru Hardware.info má mať Intel problémy s implementáciou USB 3.0 rozhrania u nových čipsetov pre procesory Haswell, teda modely Z87, H87 a ďalšie. Chyba sa prejavuje po prebudení počítača z úsporného režimu (S3 mód), kedy sa objavia problémy s čítaním dát z pripojeného dátového úložiska na USB porte. Ako príklad sa uvádzajú napríklad prázdne stránky PDF dokumentu alebo prerušené prehrávanie videa, ktoré by po správnosti malo pokračovať. Jednoduchým riešením má byť len reštart aplikácie.

Pre používateľov to znamená nanajvýš nepríjemnosť, podľa dostupných informácií by strata dát hroziť nemala. Napriek tomu však má Intel chystať novú revíziu čipsetov, ktorá túto chybu odstráni.

Plány Intelu uviesť novú platformu spolu s procesormi „Haswell“ v júni však nemajú byť týmto incidentom narušené. Je teda možné, že opravená revízia sa v prvej vlne základných dosiek ešte neobjaví.

zdroj: pc

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *