Close

27/05/2016

Plustelka na satelite 23,5°E od júna už aj bez Markízy

Platforma Plustelka, ktorú prevádzkuje Towerhome, nebude od 1. júna 2016 ponúkať zákazníkom program Markíza (SD aj HD) prostredníctvom družice ASTRA 3B (23,5°E). Po kanáloch Doma a Dajto, ktoré nie sú súčasťou ponuky Plustelky cez satelit už od marca, tak z balíčka Plustelka Sat vypadne už aj hlavný program Skupiny Markíza. Dôvodom má byť nízky záujem zákazníkov aj keď cena programového balíčka bola iba 3,99 eur ročne (0,49 € mesačne).

“Z dôvodu realokácie satelitnej kapacity ako aj nízkeho záujmu zákazníkov o platený balíček Markíza HD pristupujeme k ukončeniu retransmisie televíznych programových služieb Markíza HD ako aj Markíza SD na satelite SES Astra 3B k 1.6.2016,” informuje operátor.

Všetci predplatitelia, ktorí majú balíček zaplatený, majú kontaktovať zákaznícke centrum. Operátor im následne vráti zaplatenú sumu za predplatné.

Ponuku Voľnej telky cez satelit budú tvoriť od 1. 6. 2016 programy Jednotka (HD), Dvojka (HD), TV Joj, Wau, Plus, TA3, TV Lux, TV8, Šlágr TV, Óčko, ČT24, ako aj ďalšie nekódované stanice. Plustelka dopĺňa túto ponuku o ďalšie programové služby – bezplatný programový balíček ČT1 a ČT2.

Markíza HD bola dostupná predplatiteľom Plustelky z družice ASTRA 3B (23,5°E), frekvencii 12 363 MHz, SD verzia z 11 836 MHz.

Vyššie uvedené zmeny sa samozrejme nijako nedotknú divákov, ktorí prijímajú programy prostredníctvom DVB-T, kde aj naďalej budú dostupné všetky programy Skupiny Markíza.

zdroj:Satelitnatv.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *