Close

11/12/2015

Prehliadač Edge dostane podporu pre rozšírenia zrejme už čoskoro

Jednou zo slabších stránok nového internetového prehliadača Microsoft Edge je absencia podpory pre inštaláciu rozšírení. To sa už čoskoro zmení a používatelia si budú môcť upravovať tento prehliadač.

Spolu s príchodom Windows 10 Microsoft na trh priniesol aj svoj úplne nový internetový prehliadač Microsoft Edge, ktorý po dlhoročnom kraľovaní vytlačil legendárny Internet Explorer z pozície predvoleného prehliadača. Edge je moderný a rýchly browser a viacerými zaujímavými funkciami, no jedna pomerne podstatná mu chýba a tou je podpora inštalácie rozličných doplnkov tretích strán, ktorá je prítomná je vo všetkých konkurenčných prehliadačoch.

microsoft_edge_extensions_browser_windows_10_1

Vyzerá to však tak, že Edge sa podpory rozšírení dočká už čoskoro. Túto podporu mala pôvodne priniesť už veľká novembrová aktualizácia Threshold, Microsoft však rozhodol, že Edge sa aktualizácie dočká až v budúcom roku. Možno to bude už začiatkom budúceho roka nakoľko na Twitteri sa objavil screenshot odhaľujúci, že Microsoft na rozšíreniach intenzívne pracuje.

microsoft_edge_extensions_browser_windows_10_2

Screenshot bol urobený priamo zo stránok Microsoft Azure, kde sa už dokonca nachádzali 2 rozšírenia pre Edge. Microsoft zrejme nechtiac zverejnil niečo, čo malo zostať ešte tajomstvom. Daná stránka je už teraz totiž nedostupná. Spoločnosť však stále nezverejnila presný dátum, kedy sa Edge dočká rozšírení a tak si budeme musieť ešte počkať.

zdroj: pc.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *