Close

17/05/2016

Prima ZOOM HD na Skylinku , zmeny parametrov Viasatů

Operátor česko – slovenské satelitnej platformy Skylink mení technické parametre niektorých programov . Zmeny sa týkajú ako divákov s balíčkom DIGITAL , tak aj klientov pay – tv . Nové je v ponuke kanál Prima ZOOM HD . Mení sa parametre Viasatů , CS Filmu , FILMBOX aj NGC .

Zmeny súvisia s ukončením prenájmu transpondéra na satelite Astra 3B , na kmitočte 11,895 GHz . Namiesto tejto frekvencia bude M7 Group , prevádzkovateľ platformy Skylink , využívať kapacitu novú , ktorú bude poskytovať nemecká spoločnosť Media Broadcast .

Dôležitým bodom plánu preladenie je zmena parametrov staníc CS Film / SK Mini a Horor Film . Tieto stanice majú zaistenú súbežnú distribúciu na starom a novom kmitočtu len po dobu 7 dní . OD 24.5.2016 tieto stanice skončí na pôvodnej frekvencii ( 11,797 GHz ) .

Novinkou pre zákazníci s najnižším súborom programov DIGITAL je zaradenie dokumentárneho kanálu Prima ZOOM v HD rozlíšení od skupiny FTV Prima . Vedľa nového HD programu sa mení parametre aj staníc Prima LOVE , Prima Comedy Central . Kanál Prima Love bude poskytovaný novo v MPEG – 4 v SD rozlíšení .

Zmeny sa týkajú aj ďalších platených programov – stanica Viasat Nature , Viasat History a Viasat Explore / Spice , Filmbox sa presúvajú na nové parametre . Na pôvodnom kmitočtu bude vysielanie ukončené k 31.5.2016 . Diváci majú 2 týždne na preladenie svojich prijímačov na nové parametre.

technické parametre :

satelit : Astra 3B ( 23,5 ° E )
kmitočet : 11,934 GHz
polarizácia : vertikálna
SR : 27500
FEC : 3/4
norma : DVB – S2
modulácia : 8PSK

novo šírené programy :

CS Film / SK Mini ( len 06-24 hodín )
Horor Film ( len 00-05 hodín )
Filmbox
Prima LOVE
Prima ZOOM HD
Prima MAX HD
Prima Comedy Central
Viasat Explore / Spice
Viasat Nature
Viasat History

Popri týchto zmien dochádza k presunu dokumentárneho kanálu Nat Geo Channel ( NGC ) na nový transpondér . Stanica zostáva v MPEG – 2 / SD ale je šírená v rámci DVB – S2 multiplexu . Formát MPEG – 2 je nasadený najmä kvôli káblovým operátorom . NGC sa vysiela na pôvodnú pozíciu stanice TV Oranje .

satelit : Astra 3B ( 23,5 ° E )
kmitočet : 12,109 GHz
polarizácia : horizontálna
SR : 27500
FEC : 3/4
norma : DVB – S2
modulácia : 8PSK

novo šírené programy :

NGC ( Nat Geo Channel )

 

skylink_tabulka_preladenia_tv_kanalov_hacom

Tabuľka – Preladenie programov a termín súbehu distribúcie na starých a nových parametroch

 

zdroj:parabola.cz a M7 Group

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *