Close

30/10/2012

Rapidshare dočasne odstránili obmedzenia z Februára

Vojna proti pirátstvu pokračuje a rapidshare nechce ostať pozadu.

Jeden z najznámejších hráčov na poli file-hostingu predostrel svoje obmedzenia pre neplatiacich užívateľov. Za spomalenie rýchlosti sťahovania nepriamo môže aj Megaupload, ktorého servery v Januári zhabala policajná razia. Užívatelia sa presunuli na ich ďalšiu obľúbenú stránku – Rapidshare. Veľa z nich si zaplatili účet ale je nemenej takých, ktorý služby Rapidshare využívajú zadarmo. A pre nich Rapidshare znížili rýchlosť sťahovania až na 30 kB/s veriac, že to pírátov odradí.

Tieto reštrikcie boli zavedené už vo Februári. No server Numerama uviedol, že vyššie spomenuté obmedzenie bolo zrušené a neplatiaci užívatelia zaznamenali veľké zvýšenie rýchlosti pri downloade.

Výkonná riaditeľka Rapidshare, Alexandra Zwingli, potvrdila, že boli odtránené obmedzenia pre neplatiacich užívateľov zavedené vo Februári. Je to ale dočasné riešenie. Rapidshare pripravuje nové opatrenia ktoré budú podľa nich efektívnejšie. Zwingli dodala, že opatrenia budú oznámené do konca roka 2012.

Počas posledných rokov Rapidshare vyvinuli veľké úsilie v boji proti pirátstvu. Treba ale podotknúť, že väčšina ziskov, ktoré má Rapidshare pochádzajú práve od platiacich pirátov.

Servis PC Žilina – Hacom.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *