Close

11/05/2016

Samsung začne predávať microSD kartu s kapacitou 256 GB

Spoločnosť Samsung dnes oznámila, že je pripravená začať predávať microSD kartu, ktorej kapacita je najvyššia spomedzi všetkých kariet v danej triede.

Doteraz sa najväčšou kapacitou medzi komerčne predávanými kartami mohla pýšiť microSD karta od spoločnosti SanDisk, ktorej kapacita je 200 GB. Avšak výsostné postavenie tejto karty by už čoskoro malo byť minulosťou, keďže firma Samsung začína predávať kartu, ktorá má o 56 GB väčšiu kapacitu.

Jej názov je Samsung EVO Plus a je určená najmä pre najvýkonnejšie smartfóny a tablety, ktoré sú momentálne k dispozícií. Kartu je takisto možné použiť aj v dronoch, akčných kamerách alebo aj pri 360° videokamerách, akou je aj 360 Gear práve od spoločnosti Samsung.

samsung_microSD_256_giga_EVO_karta_PC_hacom_ehacom_technika_Zilina

Samsung Evo Plus 128 GB

Samsung EVO Plus je microSD karta triedy 10, a jej majitelia sa môžu tešiť na vysoké rýchlosti zápisu a čítania. Výrobca uvádza pri karte rýchlosť zápisu do 90MB/s, a rýchlosť čítania by mala byť až do 95MB/s. Vďaka veľkému úložisku je možné na karte uchovať až 12 hodín videozáznamu v 4K kvalite, prípadne 33 hodín záznamu vo Full-HD kvalite.

Karta by mala byť dostupná v predaji po celom svete od začiatku júna, no na jej zakúpenie si treba prichystať nemalú kôpku peňazí. Výrobca stanovil predajnú cenu na $249,99, čo je v prepočte približne 220€.

zdroj: pc.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *