Close

24/03/2014

Skončí Markíza HD na Skylink-u?

Prevádzkovateľ satelitnej služby Skylink zvažuje vyradiť zo svojej ponuky slovenského komerčné stanici TV Markíza vo vysokom rozlíšení . Dôvodom je zavedenie technického poplatku zo strany prevádzkovateľa stanice .

Vlastník TV Markíza sa rozhodol od mája vyberať od operátorov “ technický poplatok “ za to , že šíri program Markíza v HD kvalite . Operátorom sa zámer vysielateľa nepáči . Uvádzajú , že rovnako tak oni môžu vyžadovať platby od televízie za zvýšené náklady za prenos HD signálu .

logo Markíza HD je tiež v ponuke satelitnej platformy Skylink , ktorú vlastní luxemburská spoločnosť M7 Group . “ “ Skylink o zámere Markízy vie , ale zatiaľ sme sa nerozhodli , ako postupovať . Presun alebo vyradenie Markízy HD sú samozrejme tiež v hre “ , “ uviedol webe Živé.sk Jaromír Glisník , člen predstavenstva spoločnosti M7 Group .

So spoplatnením HD distribúcia Markíza HD nesúhlasí ani káblový operátor UPC . Zvažuje aj niekoľko alternatív , ako bude situáciu riešiť . “ “ Túto iniciatívu nemozem akceptovať . V prípade , že sa CME Napriek tomu rozhodne predmetnú prepravu zrealizovať , zvážime všetky možnosti “ , “ uviedol portálu Živé.sk hovorca spoločnosti Jaroslav Kolář .

UPC zvažuje , či Markízu a Dajti v HD rozlíšení vyradí alebo začne od vysielateľa požadovať rovnaký “ technický poplatok “ za to , že ho ponechá vo svojej programovej ponuke . Upozorňuje , že v porovnaní s SD distribúciou má s HD programami vyššie náklady .

Operátor Satro tiež poskytuje stanici Markíza HD v základnom balíku bez doplatku . “ “ Podľa nášho názoru stanica , ktorej podstatná časť vysielania tvoria reklama , by svojich ložísk divákov nemala spoplatňovať “ , “ uviedol Živé.sk Marek Michalík zo Satra .

Spoločnosť Swan verí , že televízia zmení názor . Slovanet ako reakciu na zámer vysielateľa uviedol , že HD kvalitu považuje v súčasnosti za niečo , čo má byť dnes štandardom , nie luxusné komoditou .

zdroj: zive, parabola

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *