Close

18/05/2015

Skylink spúšta tri nové kanále Kino Barrandov HD, TV Barrandov HD a Barrandov Plus HD

České Rádiokomunikácie (ČRa) dnes sprístupnili vysielanie všetkých troch programov z rodiny TV Barrandov (Kino Barrandov, TV Barrandov a Barrandov Plus) vo vysokom rozlíšení (HD) na satelite Astra 3B (23,5°E). Stanice sú kódované systémami IRDETO (CAIDy: 0624 a 0D96), ktoré využívajú dekódovacie karty satelitnej platformy Skylink. Satelitnú distribúciu programov si však platí prevádzkovateľ staníc, spoločnosť Barrandov Televizní Studio.

Kino Barrandov HD, TV Barrandov HD a Barrandov Plus HD vysielajú z družice Astra 3B z frekvencie 12 363 MHz. Z rovnakých parametrov sú dostupné aj HD programy verejnoprávnych vysielateľov RTVS a ČT (STV1 HD, STV2 HD, ČT1 HD, ČT2 HD, ČT Sport HD) či Rádio Vlna. Pripomeňme ešte, že v poradí tretí kanál Barrandov Plus spustí svoje vysielanie v sobotu 16. mája o 10:00, aktuálne je preto divákom dostupné len promo vysielanie.

Programy Barrandov vo vysokom rozlíšení budú dostupné majiteľom dekódovacích kariet Skylink s aktivovaným balíčkom DIGITAL HD, ktorý je dostupný zákazníkom po zaplatení tzv. servisného poplatku, respektíve predplatiteľom akéhokoľvek balíčka.

Technické parametre pre príjem programov Barrandov Plus HD, Barrandov HD, Kino Barrandov HD:
Družica: Astra 3B (23,5°E)
Frekvencia: 12 363 MHz
Polarizácia: Vertikálna
FEC: 3/4
SR: 29500
Norma: DVB-S2
Modulácia: 8PSK
Provider: Towercom

Okrem trojice HD programov sa tiež na satelite Astra 3B objaví v najbližších hodinách program Barrandov Plus v štandardnom rozlíšení. Ten bude vysielať na frekvencii 12 168 Mhz.

Technické parametre pre príjem Barrandov Plus (SD):
Družica: Astra 3B (23,5°E)
Frekvencia: 12 168 MHz
Polarizácia: Vertikálna
FEC: 3/4
SR: 27500
Norma: DVB-S

 

Zdroj:Skylink a Satelitnatv.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *