Close

07/12/2012

Skype pripravuje zasielanie videospráv

Okrem on-line telekonferencií ponúkne Sykpe zrejme aj odkazy vo forme videa.

V súčasnosti ponúka Skype, ktorý od októbra 2011 patrí Microsoftu, len tradičné tele a videokonferencie, volania do normálnych telefónnych sietí a doplnkovou službou je zasielanie textových správ. Toto portfólio by však mohlo byť už čoskoro rozšírené o novú zaujímavú funkciu – odosielanie videospráv.

Novinku sčasti odhaľujú aktualizované podmienky používania a ustanovenia ochrany dát. Z nich vyplýva, že Skype poskytne tieto videoodkazy v dvoch verziách – pre zákazníkov s premium balíkom a pre neplatiacich používateľov. Kým tí, ktorí si predplatia služby Skype budú môcť odoslať a prijať neobmedzené množstvo videospráv, bezplatne bude dostupný len určitý obmedzený počet odoslaných nahrávaok. Prijať by sa malo dať ale opäť neobmedzene veľa odkazov.

Rozdiely budú aj v možnostiach archivovania videospráv. Platiaci používatelia samozrejme obmedzenia mať nebudú, tí ktorí službu budú chcieť využívať bezplatne musia počítať s 90-dňovým limitom uchovávania správ na serveroch Skype/Microsoftu.

Problémom by mohlo byť komerčné využívanie tejto funkcie, načo sa už myslelo aj v podmienkach používania. Tam Microsoft výslovne zakazuje zneužívanie videospráv na zasielanie reklamy, za čo hrozí zmazanie účtu.

Kedy by sa mala nová funkcia dostať do ostrej prevádzky (a či vôbec) zatiaľ nie je jasné.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *